Najlepsze leżaki do relaksu na świeżym powietrzu: Kompleksowy przewodnikDzisiejsze nowoczesne przestrzenie zewnętrzne wymagają mebli, które są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, trwałe i wytrzymałe. To może być trudne, jeśli chodzi o leżaki. Dla większości ludzi, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myśli o leżakach jest coś w rodzaju taniego plastiku lub drewniane krzesło z niewygodnym oparciem i podłokietnikami - może nawet z jakimś wzorem na siedzeniu. Wiele z tych wstępnych pomysłów jest oparte na wcześniejszych doświadczeniach z takich kawałków mebli na zewnątrz. Ale na rynku pojawił się leżak daytona, to więcej niż tylko krzesło.

Jakie są różne rodzaje leżaków?

Rattan, teak, metal, drewno, beton i markiza to siedem najbardziej powszechnych materiałów używanych do produkcji leżaków. Leżaki rattanowe są idealne do tropikalnych lub inspirowanych plażą przestrzeni zewnętrznych. Są najczęstszym typem leżaka w tej kategorii i występują w różnych stylach i kolorach.

Rattan jest naturalnym materiałem, co czyni go doskonałym wyborem dla osób o niskich wymaganiach konserwacyjnych i na każdą pogodę. Łatwo wytrzymuje nadmierną ekspozycję na słońce i deszcz, i może być czyszczony z szybkim wytarciem w dół. Rattan ma również naturalne właściwości antybakteryjne, które zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów, co sprawia, że jest doskonałym wyborem do stosowania w pobliżu żywności i napojów.

Leżaki z drewna tekowego są doskonałym wyborem dla mebli tarasowych i stylowych patio. Chociaż powszechnie używane do produkcji leżanek na świeżym powietrzu, drewno tekowe nadaje się również do produkcji stołów tarasowych, ławek i innych elementów. Teak to piękny, wytrzymały i bardzo trwały rodzaj drewna, który nadaje się do użytku zewnętrznego we wszystkich czterech porach roku. Ponieważ jest to materiał naturalny, chociaż, może być również podatny na uszkodzenia wodne, jeśli nie jest traktowany z uszczelniaczem, co czyni go mniej niż idealne dla obszarów o wysokiej wilgotności, takich jak w pobliżu basenu.

Metalowe i drewniane leżaki kombinowane są dobre dla obszarów, które są narażone na wysoki poziom wilgoci i dla tych, którzy chcą krzesło, które jest łatwe do utrzymania. Ten typ krzesła jest często produkowany przy użyciu metalu do ramy i drewniane listwy do siedzenia. Metal może być malowany proszkowo w różnych kolorach lub wykończony farbą. Połączone materiały tworzą łatwe do czyszczenia wykończenie, które nadaje się do użytku przy basenie.

Drewniane składane leżanki to klasyczny wybór dla mebli tarasowych. Są one zazwyczaj wykonane z drewna tekowego i aluminium, a ich składane nogi ułatwiają przechowywanie. Drewniane składane leżanki mogą być świetnym rozwiązaniem dla rozległych tarasów, gdzie zależy Ci na nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Mogą być również dobrym wyborem dla obszarów, w których występuje wysoki poziom wilgoci, ponieważ są łatwe do czyszczenia.

Dlaczego leżaki rattanowe lub teakowe są lepsze od drewnianych?

Drewniane leżaki są świetną opcją dla tych, którzy chcą mieć kawałek, który jest bardzo trwały. Drewniane leżaki mogą trwać przez dziesięciolecia przy odpowiedniej konserwacji i są często łatwo przemalowane, jeśli ulegną uszkodzeniu. Rodzaj drewna używanego do drewnianych leżaków również sprawia, że są one bardzo przyjazne dla środowiska. Jednak drewniane leżaki nie są tak odporne na wilgoć, jak rattanowe lub tekowe leżaki. Oznacza to, że drewniane leżaki nie są odpowiednie dla obszarów przy basenie lub w mokrej pogodzie, podczas gdy rattan i teak są. Drewniane leżaki są również trudniejsze do czyszczenia, gdy się zabrudzą.

 

O mnie