photo-1448518184296-a22facb4446f

Ostatnio siedzę w temacie planowania pewnych kajakowych aktywności, które czekają mnie wiosną oraz latem, w związku z tym postanowiłem trochę rozpracować temat spływu szlakiem Wdy.

Kilka lat temu spływałem od Czarnej Wody do Tlenia, w sumie szybko, zajęło nam to 2,5 dnia. Korzystając z porad na stronie Choroś Kajaki (nota bene polecam, kilkukrotnie wypożyczałem od nich kajaki, zarówno na kilka godzin jak i na dłuższe spływy – nigdy nie narzekałem) wrzuciłem szlak Wdy w mapkę.

Tu drobna uwaga, ostatnio bawiłem się w edycję map mojej okolicy na OpenStreetMap – jak ktoś nie wie, to taka alternatywa open source dla Google Maps. Miejscami dużo bardziej szczegółowa, niż GM. No i w duchu wolności, a nie wszechobecnego prymatu jednej słusznej korporacji. Szukałem zatem alternatywy dla My Maps, czyli edytora własnych map na bazie Google Maps. I taką alternatywą opartą o OpenStreetMaps jest uMap. Co ciekawe projekt jest też open source, zatem można sobie zainstalować go na własnym serwerze. Albo korzystać po prostu z ich wersji webowej.

Ale wracając do tematu, na bazie opisu z Chorosia stworzyłem mapkę, którą chciałbym zweryfikować na wiosnę. Niestety opis jest miejscami nieprecyzyjny, i niektórych punktów po prostu nie umiałem oznaczyć dokładnie (zdjęcia satelitarne ani moja wiedza o okolicy niestety nie pomogły). Dotyczy to w szczególności kilku punktów – miejsc biwakowych. A je chciałby „rozpracować” w szczególności. Zatem wszystkie punkty, które mają w opisie znaki zapytania należy traktować z ostrożnością – oznaczałem je „na czuja”.

Zatem plan na wyprawę jest, choć nie wiem jeszcze czy od samego Lipusza, czy jedynie od Borska. Pożyjemy zobaczymy.

 

P.S. Zdjęcie darmowe z serwisu Unsplash. Nie znałeś? Podziękujesz mi kiedyś 🙂

Tagged on:                     

2 thoughts on “Wda – mapa szlaku

    • 9 Wrz ’16 at 10:13
      Permalink

      Tak jak pisałem, zdjęcie pochodzi z serwisu unsplash, można tam znaleźć sporo ciekawych, darmowych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *