Przeboje z pocztą polską, przypalone ucho i nieprzespana noc… ale było warto. Bardzo prosta idea i kiełkujący gdzieś pomysł zaowocował niesamowitymi zdjęciami (bądź, jak to stwierdziła pewna osoba, z której zdaniem niezwykle się liczę – najlepszymi moimi zdjęciami do tej pory – chyba się z nią zgadzam). Wieczór był niezwykle udany, wraz z Areckim postanowiliśmy przetestować sprzęt do iskier a wyszła z tego całkiem udana seria zdjęć. Wszystko byłoby perfekcyjnie, gdyby nie ta lampa w tle. No cóż, poprawi się.
A w głowie kiełkują już kolejne pomysły – na nowe lokalizacje i nowe sposoby wykorzystania techniki. Zatem wypatrujcie kolejnych zdjęć tego typu!

Info techniczne:

Wszystkie zdjęcia są robione przy czasach naświetlania rzędu 20-30 s, ISO 200, f8 lub f11. Robione w RAWach, dlatego często diametralnie różne balanse bieli uzyskane w darktable. Co ciekawe, balans bieli aparatu (CTE w K5) dawał niesamowite kolorystycznie efekty (to fioletowe niebo i niezwykle czerwone iskry!), które ciężko było jakkolwiek uzyskać w darktable. Ciekawe. Szacun dla Pentaksa.

Tagged on:                 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *